Sport

FIFPro: Futbollistë, mos u transferoni në Serbi!


Publikuar më:


Sindikata Ndërkombëtare e Futbollistëve Profesionistë FIFPro u ka bërë thirrje futbollistëve të mos transferohen në klubet serbe.

Arsyeja? Atje nuk respektohen rregullat dhe të drejtat e lojtarëve, shkruan agjencia serbe e lajmeve “Tanjug”, përcjell “lajmi.net”.

FIFPro ka njoftuar se 68 për qind e futbollistëve në Serbi nuk janë paguar me kohë.

Po ashtu, 89 për qind e tyre kanë qenë të detyruar për transferimin. /Lajmi.net/

Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6.

.

Comments
To Top