29,05,2024

ZYRTARE: Andres Iniesta pensionohet nga Kombëtarja e Spanjës

Must Read

Mesfushori 34 vjeçar, ka njoftuar se ka vendosur të largohet nga futbolli ndërkombëtar.
Kombëtarja e Spanjës u eliminua nga Kupa e Botës, duke u mundur befasisht nga Rusia pas ekzekutimit të penalltive.
“Është dita më i trishtuar e karrierës sime”, ka deklaruar Iniesta pas humbjes nga Rusia.
“Është realitet që është loja ime e fundit me ekipin kombëtar. Është fundi i një aventure të mrekullueshme”, ka vazhduar ai.
Iniesta ka 131 ndeshje me Spanjën, ku ka shënuar 13 gola, duke fituar dy tituj të Evropës dhe një të botës./Lajmi.net/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img