03,12,2023

Zoran Stavreski ka dhënë dorëheqje nga dy funksionet

Must Read

Në kumtesën me të cilën ka bërë publik vendimin, Stavreski thotë se po tërhiqet nga Qeveria për arsye shëndetësore dhe me këshillë të mjekëve.

Stavreski, i cili ishte edhe kumbarë dhe “dora e djathtë” e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, në Qeverinë e Maqedonisë bënte pjesë që nga viti 2006.

Ai ishte një nga protagonistët kryesorë të të ashtuquajturave “bomba”, respektivisht bisedave të përgjuara telefonike që gjatë vitit 2015 i publikoi opozita maqedonase.

Ndër më të cituarat janë thëniet e tij, gjatë bisedave me ministren e Brendshme Gordana Jankullovska, se Gruevski “është i çmendur” dhe se “shpenzojmë për çokollata, kurse s’kemi për bukë”.

The post Zoran Stavreski ka dhënë dorëheqje nga dy funksionet appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img