22,04,2024

Zjarr në burgun e Shënkollit, një i vdekur e disa të plagosur

Must Read

 

Burime nga spitali i Lezhës bëjnë me dije se një person ka mbërritur i asfiksuar dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Një furgon policie ka mbërritur nga Tirana në Lezhë, për të mbikëqyrur nga afër situatën.

(16:37)

Ambientet e paraburgimit në burgun e Shënkollit në Lezhë janë përfshirë nga zjarri.

Mësohet se flakët kanë rënë në një nga qelitë në katin e dytë të ndërtesës së burgut. Dyshohet se një person me inicialet F.S ka humbur jetën, megjithatë nuk kemi ende një konfirmim zyrtar nga policia.

Forcat e zjarrfikëseve kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe kanë nisur punën për të vënë nën kontroll flakët.

Policia ka nisur hetimet për shkaqet e zjarrit.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img