16,04,2024

Zidane e jep një lajm të jashtëzakonshëm për tifozët e Realit

Must Read

ronaldozidane

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane e ka dhënë një lajm të madh për tifozët e Realit.

Para gjysmëfinales me Manchester Cityn në Ligën e Kampionëve, Zinedine Zidane dha një lajm të madh për ekipin dhe tifozët.

Zidane ka konfirmuar se Ronaldo dhe Benzema janë 100% të gatshëm për lojë ndaj Cityt të martën, përcjell Gazeta Blic nga “Goal.com”

Ronaldo pësoi lëndim të mërkurën ndaj Villarrealit, ndërsa Benzema në fundjavë ndaj Rayo Vallecanos.

Por, Zidane insistoi se që të dy do të jenë të gatshëm për lojë në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

“Janë 100% të gatshëm”, u tha Zidane gazetarëve. “Që të dy kanë bërë progres të mirë dhe do të shohim se si janë ata nesër”, përfundoi Zidane. /Gazeta Blic/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img