29,09,2023

Zbulohet rivali i fundit i Shqipërisë para Evropianit

Must Read

Kombëtarja-e-Shqipërisë-2-840x420

Ukraina do të jetë kundërshtari i fundit i kombëtares shqiptare para Kampionatit Evropian të kësaj vere.

Kuqezinjtë do të luajnë një miqësore me Ukrainën më 3 qershor, tetë ditë para se të sfidojnë Zvicrën në turneun francez.

Lajmin e bëri të ditur Federata Shqiptare e Futbollit me një komunikatë për media të martën mbrëma.

“Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur marrëveshjen me homologët ukrainas për të zhvilluar një miqësore midis dy kombëtarëve në kuadër të përgatitjeve për finalet e Evropianit ‘Francë 2016’.

Sipas akordit, takimi Shqipëri-Ukrainë do të luhet në datën 3 qershor në stadiumin e Bergamos ’Atleti Azzurri d’Italia’ dhe do të nisë në orën 20:30”, thuhet në kumtesën e FSHF-së.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img