15,06,2024

Zbulohet një plantacion kanabisi në kufi me Greqinë

Must Read

Droga u gjet në vendin e quajtur Ajia Marina, në zonën e Pogonit, shumë pranë vijës së kufirit mes dy vendeve. Bimët e kanabisit ishin në lartësinë 1.2-1.5 metra dhe, sipas policisë greke, ishin gati për t’u korrur.

Ende nuk ka autorësi të ngjarjes, por policia shqiptare është e bindur se këtë e kanë bërë trafikantë shqiptarë. Policia greke po kontrollon gjithë kufirin me helikopter dhe po shkëmben informacione me policinë shqiptare. /TCh

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ka ndërruar jetë Veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës , nënoficeri, Rreshteri i parë i FSK-së Muhamet R. Beqiri

Është ndarë nga jeta veterani i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nënoficeri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rreshterit i...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img