30,05,2024

Zbulohen planet e ISIS-it për sulme terroriste në kampionatin evropian (Foto)

Must Read

isis1

Janë zbuluar detajet shokuese të planeve të ISIS, për të sulmuar evropianin ‘Francë 2016’ në futboll.

E përditshmja franceze ‘Liberation’ ka bërë të ditur se ISIS ka plane që të kryejë sulme në Francë gjatë kampionatit evropian të futbollit, transmeton Gazeta Blic.

Lajmi është bëri i ditur nga Mohamed Abrini, 31-vjeçari i cili u kap në Belgjikë javën e kaluar pas sulmeve terroriste në aeroportin e Brukselit.

‘Liberation’ gjithashtu ka dhënë citime nga një burim i policisë franceze në lidhje me planet terroriste:

“Nuk është ndonjë lajm ekskluziv apo zbulim i madh fakti që terroristët dëshirojnë të sulmojnë kampionatin evropian. Forcat e sigursë vazhdimisht zhvillojnë skenare të sulmeve dhe mënyra se si të kundërpërgjigjen”, thuhej në një deklaratë të policisë së Francës.

“Nëse pohimet e Abrinit janë të sakta, atëherë kjo konfirmon faktin se Belgjika është një bazë operative e cila duhet të përcjellet edhe më intensivisht. Rrjetet e xhihadit janë takuar atje që 10 vite”.

Kampionati evropian ‘Francë 2016’ do të mbahet nga 10 qershori deri më 10 korrik. /Gazeta Blic/Cfs6cB8XIAEJxto

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img