17,07,2024

Zbulohen përgjimet e reja te biznesmenëve te drogës: Merri lekët e qoji në bankë

Must Read

 

Më 7 korrik 2016, Gjykata ka dhënë vendimin për të akuzuarin se ka kryer veprën penale “trafikimi i narkotikeve”. Gazeta “Panorama” mësoi dje se prokurori që ka përfaqësuar akuzën në gjyq, Eugen Beçi ka kërkuar në pretencë 15 vjet heqje lirie për korrierin e drogës Afrben Prendi.

Ndërkohë, Gjykata pasi ka dëgjuar edhe palën mbrojtëse dhe ka analizuar dosjen, ka vendosur dënimin me 14 vjet heqje lirie për personin e kapur në kufirin Kosovë­Shqipëri me 15 kilogramë heroinë në qershor 2015.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img