04,03,2024

Zbardhet propozimi i SHBA-BE, PD: Ndërkombëtarët duan nenin 88

Must Read

Burime nga PD bëjnë me dije se ndërkombëtarët, ashtu si edhe opozita duan rekomandimin 88 të Komisionit të Venecias. Gjithashtu shtojnë se SHBA dhe BE lëvizën nga vija e kuqe e kryeministrit.

Një tjetër propozim është se ndërkombëtarët do të monitorojnë përzgjedhjen e gjyqtarëve dhe prokurorëve për Vetingun, ndërsa kanë të drejtë që të skualifikojnë kandidatura të mundshme.

Vlerësimi i anëtarëve të Vetingut, sipas propozimit parashikohet që të bëhet nga 3 gjyqtarë të Gjykatës Kushtetuese të përzgjedhur me short nga Kryetari i Gjykatës Kushtetuese.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img