18,06,2024

Zbardhet ekzekutimi i biznesmenit Nexhipi, identifikohen autorët

Must Read

 

Burimet për SYRI.net nga Policia e Vlorës thonë se autori është Flobenc Gega 34 vjeç, i cili është arrestuar. Ndërkohë që është shpallur në kërkim Deison Nallbani 30 vjeç.

Flobenc Gega është person me precedent penal, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet Gjermane për “Grabitje” dhe “Plagosje”. Gjithashtu, i dënuar nga autoritetet belge dhe italiane për “Pjesëmarrje në organizatat kriminale me aktivitet në fushën e narkotikëve, prostitucionit, vrasjeve dhe për kryerjen e 180 grabitjeve me dhunë dhe armë”.

Hyqmet Nexhipi ishte pronat i anijes së peshkimit “Drita” në Vlorë. 52-vjeçari u gjet i ekzekutuar brenda makinës së tij në rrugën “Transballkanike”. Viktima ishte qëlluar me dy plumba kallashnikovi, të cilat i kishin shkaktuar vdekjen.

The post Zbardhet ekzekutimi i biznesmenit Nexhipi, identifikohen autorët appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Aliu: Nënkalimi për vetura dhe këmbësorë tek Stacioni i Policisë, tashmë ka mbyllur gjysmën e punimeve

Kryetari i komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se nënkalimi te stacioni i Policisë për vetura...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img