21,02,2024

Ymeri: Me këtë rezolutë, po mohohet shtetësia e Kosovës

Must Read
Visar Ymeri, kryetar i VV

Ymeri deklaroi se një rezolutë e Kuvendit sot do të duhej të votohej me këto kërkesa.“Së pari Kuvendi kërkon lirimin e menjëhershëm të Nehat Thaçit. Të ndërpritet dialogu deri në lirimin e Nehat Thaçit, dhe zhvlerësimin e të gjitha aktakuzave të zyrtarëve të shtetit të Kosovës që figurojnë në listat e Serbisë”, tha Ymeri.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Arrestohet Visar Avdyli, personi i kërkuar nga Norvegjia për një vrasje

Policia e Kosovës ka arrestuar në Ferizaj shtetasin kosovar me inicialet V.A, që ishte i kërkuar me udhërarrest ndërkombëtar. Sipas...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img