29,05,2024

Xhaka e Aliji fitojnë titullin në Zvicër

Must Read

Naser Aliji dhe Taulant Xhaka janë shpallur kampion me Baselin në Zvicër

Mbrojtësit e Kombëtares shqiptare, Naser Aliji dhe Taulant Xhaka, kanë vazhduar formën e mirë me skuadrën e Basel, ku kanë fituar titullin e Zvicrës.

Në ndeshjen e fundit, Aliji ka asistuar në fitoren 2:1 ndaj Sionit që Baseli e arriti të shtunën në kuadër të xhiros së 31’të të Superligës së Zvicrës.

Me këtë fitore, Baseli ka siguruar titullin e Zvicrës. Aliji në fushë u inkuadrua në minutën e 20’të në vend të Taulant Xhakës që pësoi një lëndim.

Për futbollistin nga Maqedonia, ky ishte asistimi i pestë i dhënë në 17 paraqitje me fanellën e skuadrës zvicerane, Basel. /Express/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img