12,04,2024

VV: Fondi Pensional i qytetarëve, jo i Qeverisë

Must Read

Deputeti Besnik Bislimi tha se Qeveria nuk ka mbajtur dëgjim publik me qytetarë  për këtë projektligj  ku sipas tij Qeveria dëshiron që me anë të ligjit t’i përdorë mjetet e Fondit Pensional.

Në këtë dëgjim publik  ka folur edhe nënkryetari i komunës së Prishtinës Dardan Sejdiu, sipas të cilit  në asnjë formë dhe mënyrë mjetet e Fondit Pensional nuk janë të Qeverisë, transmeton kosovapress.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Vrasja në Ferizaj, Agim Aliu: Të gjithë të tronditur, bashkëndiejmë me familjen e viktimës

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, është shprehur i tronditur pas ngjarje së rëndë që ndodhi pasditen e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img