21,04,2024

Vuçiqi, kryeministri serb që më së shumti ka hyrë në Kosovë

Must Read

Vucici3-780x439

Nikola Selakoviq, ministër i Drejtësisë në Qeverinë e Serbisë, për vizitën e Aleksander Vuçiqit në Kosovë ka thënë se është i vetmi kryeministër që ka vizituar Kosovën më shumë se sa secili paraardhës i tij.

Për këtë Selakoviq ka thënë se edhe incidentet sikur ai Zubin Potokut nuk e frikësojnë atë, transmeton Koha.net.

“Gjërat e tilla vetëm sa na bashkojnë më shumë që të jemi të vendosur për zgjidhjen e problemeve të popullit tonë në Kosovë. Kjo është politika e ruajtjes së serbëve në Kosovë, sigurinë e tyre, përparimin ekonomik dhe mbrojtjen e trashëgimisë shpirtërore, kulturore e politike”, ka thënë Selakoviq.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Vrasje e mbetur në tentativë në Ferizaj

Me datën 19.04.2024 në ora 17:47 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë se në udhëkryqin e rrugëve...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img