22,04,2024

Vuçiq: Rama mund të kërkojë çfarë të dojë për Kosovën, por ne kemi qëndrimet e tona

Must Read

 

Ai shtoi se Serbia dëshiron të ketë marrëdhënie të mira ekonomike dhe politike me Shqipëri, për shkak se ajo sjell të mira për Serbinë, transmeton lajmi.net.

Në çështjen e kërkesave që Rama që ai i përcjelli në Serbia, e njëra ndër to ishte se ajo duhet ta të njohë Kosovën, Vuçiq tha se ai e respekton kërkesën e tij, pasi ai dhe çdo parti politike mund të kërkojë atë që dëshirojnë, por qëndrimet e Serbisë janë të pandryshueshme.

“Në një mënyrë dinjitoze dhe të përgjegjshme i jemi përgjigjur Ramës, i cili u nderua nga Serbia, Rama do të jetë i nderuar dhe i respektuar këtu në Nish, sepse ne besojmë se duhet të zhvillojmë marrëdhëniet më të mira ekonomike dhe politike me Shqipërinë për të fituar edhe ne në këtë aspekt për të krijuar vende të reja pune dhe vendpushime që njerëzit të vizitojnë qendrat turistike në Shqipëri dhe anasjelltas”, tha Vuçiq në RTS.

Ai shtoj se Serbia mund të përfitojë, por nuk mund të humbas asgjë nga kjo. /Lajmi.net/

 

 

 

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjen kuletën me 320 euro, qytetari nga Ferizaj e dorëzon në polici

Një qytetar nga Ferizaj ka gjetur një portofol me para dhe ka dorëzuar atë në polici. Policia njofton se në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img