29,09,2023

Vuçiq: Fat Sheshelit, por jo politikave të tij

Must Read
Aleksander Vuçiq

Ai kështu ka komentuar shpalljen e Sheshel-it si i pafajshëm nga Tribunali i Hagës, shkruan Vecernje Novosti, përcjellë Klan Kosova.

“Atij dhe familjes së tij i dëshiroj fat në jetë. Problemi është tek politikat e tij dhe do të kundërshtojmë me forcë atë, sepse ne mendojmë se kjo është një politikë që po e shtyn Serbinë në telashe, vështirësi ekonomike dhe në izolim”, ka thënë Vuçiq.

Vuçiq duke folur për vendin që ai udhëheqë ka thënë se Serbia gjendet në udhëkryq.

“Serbia është në një udhëkryq politik dhe ekonomik pas viteve që kanë kaluar në luftëra të pakuptimta, privatizime të egra, korrupsion recesion të gjatë”, ka thënë Vuçiq.

Ne ishim në gjendje për të ndaluar një rënie të mëtejshme të vendit, ne kemi rezultate të shkëlqyera në tremujorin e parë të këtij viti “, tha Vucic.

The post Vuçiq: Fat Sheshelit, por jo politikave të tij appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img