17,04,2024

Vuçiq ende s’ka vendosur kë ta thërras në Qeverinë e re

Must Read
Aleksandar Vuçiq

Një partner i mundshëm i Progresistëve të Vuqiç-it mund të jetë partneri i deritashëm – Partia Socialiste e udhëhequr nga Ivica Daqiç, megjithatë ende nuk dihet asgjë.

“Kam biseduar me Daçiqin. Ai tha: ‘Urime’, edhe unë e përgëzova atë. ‘Natën e mirë’ dhe ‘Natën e mirë’. Kjo ishte e gjitha”, ka thënë Vuçiq, dirsa ka pohuar se i dëshiron në bashkëqeverisje të gjithë ata që duan të bëjnë diçka për Serbinë dhe të luftojnë për të ardhmen e vendit.

Ai tha se fitorja e partisë së tij ishte e drejt dhe e pastër.

Ndërsa i gatshëm për vazhdimin e bashkëpunimit është shprehur Ivica Daçiq.

“Ne do të përgjigjemi në qoftë se Vuçiq bënë thirrje”, ka deklaruar Daçiq.

Ai pohoi se socialistët presin të vazhdojnë reformat që i filluan me Partinë Përparimtare Serbe.

The post Vuçiq ende s’ka vendosur kë ta thërras në Qeverinë e re appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img