13,06,2024

Vuçiq e lut kryeradikalin serb të futet në Qeveri, ky i fundit e refuzon

Must Read
Vuçiq - Sheshel

Kreu i Partisë Radiakle Serbe, Sheshel , pas një takimi që ka pasur me Vuçiqin, u ka bërë të ditur gazetarëve në Beograd, ka bërë të ditur se nuk dëshiron të jetë pjesë e qeverisë së re serbe, transmeton lajmi.net.

Pak para takimit mes Vuçiqit e Sheshelit, ky i fundit ka thënë se kushti kryesor për përfshirjen e partisë së tij në Qeverinë e Serbisë, është ndërprerja e negociatave për anëtarësim në BE dhe thellimi i raporteve me Rusinë.

“Për të gjitha tjerat do të gjendej zgjidhje, nëse i ndërpritni negociatat për anëtarësim në BE. Ky është kusht, pa të cilin ne nuk hyjmë në Qeveri”, ka thënë Sheshel. /lajmi.net

The post Vuçiq e lut kryeradikalin serb të futet në Qeveri, ky i fundit e refuzon appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në 25 vjetorin e çlirimit të Ferizajt mbahet ekspozita me fotografi “Gratë në rrugën e lirisë”

Gratë dhe vajzat e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, trimëreshat, heroinat e luftës për liri, gratë e lirisë - në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img