30,05,2024

Vuçiq: Do flasim në Bruksel për çështjen e letërnjoftimeve serbe

Must Read
Bisedimet / ilustrim

Kjo vjen pasi kryetarët e komunave të veriut iu kundërpërgjigjën ministres Edita Tahiri, e cila të premten deklaroi se nga 18 prilli secilit qytetar do t’i ndalohet hyrja në Kosovë me letërnjoftime të Serbisë.

Sipas Radio Kontakt Plus, përmes një deklarate për shtyp kryetarët e komunës së Zveçanit, Zubin Potokut, Mitrovicës së Veriut dhe Leposaviqit kanë thënë se nëse ky vendim vihet në praktikë, atëherë ata do t’i bllokojnë pikëkalimet kufitare në Jarinjë e Bërnjakë.

The post Vuçiq: Do flasim në Bruksel për çështjen e letërnjoftimeve serbe appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img