04,12,2023

Vuçiq anulon vizitat në Bruksel dhe SHBA

Must Read
Aleksandar Vuciq

Vuçiq. Kishte planifikuar që të udhëtonte gjatë këtij muaji në Bruksel për të hapur edhe zyrtarisht bisedimet për anëtarësim në BE si dhe në SHBA për të përuruar fluturimet e “Air Serbia” drejt New Yorkut.

Anulimi i këtyre vizitave vjen pas presionit gjithnjë në rritje nga Rusia, e cila kërkon nga Serbia që mos t’i bashkohet BE-së dhe NATO-s.

Mijëra persona protestuan të shtunën kundër shkatërrimit të një zone në Beograd të krijuar për një projekt të financuar nga Emiratet e Bashkuara Arabe për pasuri të patundshme.

 

The post Vuçiq anulon vizitat në Bruksel dhe SHBA appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Babai i Marigona Osmanit: Dardan Krivaça na kërcënoi nga burgu

Babai i Marigona Osmanit, Muhabi Osmani ka treguar se familja e tij ka marrë kërcënime përmes mesazheve nga profile...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img