29,09,2023

Vritet në Siri shqiptari i ISIS, Almir Daci

Must Read
Almir Daci

Lajmi konfirmohet nga bashkëfshatarë të Dacit në fshatin Leshnicë të Pogradecit. Almir Daci, militant i shtetit të vetëshpallur islamik, ISIS, akuzohet për veprat penale: “Rekrutimi i personave për kryerjen e veprave me qëllime terroriste ose të financimit të terrorizmit”, “Nxitje, thirrje publike dhe propagandë për kryerjen e krimeve me qëllime terroriste, nxitje të urrejtjes apo konfliktit nacional, racor apo fetar”.

Almir Daci është i njohur nga Shërbimi Inteligjent Shqiptar dhe Drejtoria e Antiterrorit, si person që më parë rekrutonte të rinj për të luftuar në radhët e ISIS-it.

Në Tiranë ishte hapur procesi gjyqësor ndaj tij, por në mungesë të Dacit, gjyqi shtyhej çdo herë. Daci ishte shpallur në kërkim nga Interpoli, tashmë prej dy vitesh.

The post Vritet në Siri shqiptari i ISIS, Almir Daci appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img