09,12,2023

Vrasja e Bledar Terpollarit, Gjykata vendos arrest me burg pa afat për dy shqiptarët

Must Read

Njëri prej të arrestuarve është dëshmitari që ka rrëfyer të gjithë ngjarjen, Emiljano Nana 28 vjeç, kurse personi i dytë i arrestuar është Pajtim Jaupaj 28 vjeç.

Mandat-arresti ka dhe për një person të tretë që është në kërkim dhe besohet se ndodhet në Shqipëri. Ai është kushëriri i viktimës Bledar Terpollari, i cili është i përfshirë në vrasje.

Nuk është përcaktuar ende dhe nuk është shumë e qartë nëse dëshmitari Emiljano Nana ka qenë i përfshirë drejtpërdrejt në vrasjen mizore.

Dy të ndaluarit kanë treguar se vetëm njëri prej shqiptarëve, i shpalluri në kërkim ka bërë krimin. Ai ka hyrë në kasolle dhe dy të tjerët, të arrestuarit, kanë qenë jashtë kasolles kur kanë dëgjuar një të shtënë.

Më pas trupin e të riut e ka nxjerrë jashtë dhe me një thikë që kishte me vete i kishte prerë kokën.

The post Vrasja e Bledar Terpollarit, Gjykata vendos arrest me burg pa afat për dy shqiptarët appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Policia jep detaje për arrestimin e “baronit të drogës” në Kosovë: Iu gjetën një kallshnikov me dhjetëra fishek

Policia e Kosovës në Ferizaj ka dalë me detaje rreth arrestimit të Gëzim Çelës, ish-punonjësi i policisë shqiptare në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img