27,02,2024

Veteranët e Suharekës: Komisioni ka futur në listë të veteranëve dezertues

Must Read

Veteranët e UÇK-së në Suharekë kanë shprehur pakënaqësitë e tyre ndaj Komisionit Qeveritar për Verifikimin e Veteranëve, Invalidëve dhe Dëshmorëve të UÇK-së.

Ata, nëpërmes një deklarate të dalë nga Kuvendi i III-të i tyre, thonë se në lista janë futur dezertues dhe persona tjerë që kanë qenë kundërshtarë të kësaj lufte, transmeton Koha.net.

Në përfundim është kërkuar që të rishqyrtohen listat, duke kthyer dinjitetin e vërtetë të ushtarit, invalidit dhe dëshmorit të UÇK-së.

suhareka

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Sekuestrohen rreth 20 mijë euro mall i dyshuar si kontrabandë

Janë sekuestruar mallra me vlerë rreth 20 mijë euro brenda një automjeti, nga Njësia e TASK FORC-ës -Lindje, e...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img