29,09,2023

Vdes Garry Marshall

Must Read

Producenti dhe drejtori artistik Garry Marshall ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare.

Marshall, i cili krijoi disa prej projekteve më të famshme televizive të viteve të 70-ta, duke përfshirë “Happy Days”, “Pretty Woman” dhe “The Princess Diares”, ka ndërruar jetë të martën në spitalin e Burbank, shkruan CNN.

Marshall u largua nga jeta pas disa komplikimeve të pneumonisë.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img