23,07,2024

Vashat e Kastriotit fituese të turneut memorial “Ramadan Rexhepi -Adidasi”

Must Read

Në turneun memorial të Volejbollit për vasha “Ramadan Rexhepi-Adidasi” i cili tashmë tradicionalisht mbahet në Ferizaj, fituese kanë dalë volejbollistet e Kastriotit nga Ferizaj të cilat në finale mposhten vashat e Skenderajt.

Këtë turne e kanë vlerësuar me tone pozitive përfaqësues të Federatës së Volejbollit dhe të institucioneve lokale të pushtetit.

KV kastrioti1

Volejbollistet e Klubit Kastrioti nga Ferizaj kanë dalë fituese të turneut memorial “Ramadan Rexhepi –Adidasi” që u mbajt sot në Ferizaj.

Ato në finale pas një loje të fortë kanë mposhtur vashat e Skenderajt me rezultat 2 me 0 në sete.

Ndeshja finale ka kaluar me një rivalitet të lartë, të cilin e kanë vlerësuar edhe trajnerët e të dyja ekipeve, Vildane Jashari dhe Ylli Kadriu

Albulena Mehmeti

Lojtarja më e mirë e turneut është shpallur kapitenia e Kastriotit, Albulena Mehmeti .

Ajo ka thënë se të jesh lojtarja më e mirë e këtij turneu është një ndjenjë e veçantë dhe shtytje për suksese tjera.

Turneun në përgjithësi e kanë vlerësuar edhe drejtuesit e pushtetit të Ferizajt dhe Federatës së Volejbollit, duke thënë se krahas avancimit të kësaj loje, ky turne na kthen edhe në momente reflektimi për dëshmorët e kombit.

Në këtë turne kanë merr pjesë katër ekipe, ndërsa në garën për vendin e tretë vashat e klubit të Dritës nga Gjilani, kanë mposhtur vashat e Ferizajt.

Më të mirë janë shpërblyer me medalje dhe kupa.

KV Kastrioiti ferizaj

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj hap konkursin për pranimin e studentëve të rinj

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF) ka hapur sot konkursin për pranimin e studentëve të rinj në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img