20,05,2024

Varroset Bajrush Behrami, organizator i protestave të 81-shit

Must Read

Me rastin e ndarjes nga jeta të Bajrush Behramit, njëri prej organizatorëve kryesorë të demonstratave të vitit 1981, sot në ora 12:00 mbahet mbledhje komemorative, ndërsa varrimi i të ndjerit bëhet në ora 17.00 në varrezat e qytetit në Podujevë.
Bajrush Behrami ndërroi jetë dje në moshën 62-vjeçare, pas një sëmundje të shkurtër.
Ai ishte edhe pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe kryetar i Partisë Unitetit Kombëtar ‘UNIKOMBI’.
Behrami, i lindur në vitin 1956 në Dobratin të Podujevës, kohëve të fundit ka punuar në Qendrën Studentore.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Caktohen dy ditët se kur do të mbahet testi i Arritshmërisë

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img