23,07,2024

“Varr masiv” në qendër të Sarajevës: Mirësevini në Republikën Serbe (Foto)

Must Read

Një Sarajevë është shfaqur një instalacion në formë të varrezës masive sipas hartës së Republikës Serbe.

Me këtë boshnjakët kanë dashur të tregojnë se si është krijuar Republika Serbe e Bosnjës, pra mbi varreza masive të boshnjakëve, transmeton lajmi.net.

Ky instalacion është realizuar në shënimin e 21 vjetorit të masakrës së Srebrenicës.

Kjo vepër arti tregon hartën e RS-së e krijuar si varr masiv me eshtra, mbetje mortore dhe gjësende.

Po ashtu është vendosur edhe një tabelë ku shkruan “Mirësevini në Republikën Serbe”. /Lajmi.net/

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj hap konkursin për pranimin e studentëve të rinj

Universiteti i Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF) ka hapur sot konkursin për pranimin e studentëve të rinj në...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img