21,05,2024

VAR vendimtar në Botëror, ja çfarë thotë FIFA

Must Read

Sipas FIFA-s, sistemi “VAR” ka funksionuar shumë mirë.
Shefi i arbitrave në këtë institucion, Pierluigi Collina deklaroi se arbitrat, me këtë sistem janë treguar të saktë në 99.3% të episodeve në ndeshjet e kompeticionit.
VAR është përdorur shpesh gjatë këtij Botërori, përcjell “lajmi.net”.
FIFA duket e kënaqur me rezultatet e deritashme nga VAR. /Lajmi.net/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Caktohen dy ditët se kur do të mbahet testi i Arritshmërisë

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img