30,05,2024

Ushtria turke sulmon gazetarët që po intervistonin kurdët (Video)

Must Read

5705261cc461883d1c8b45e9_1459979231-2838154

Një grup i gazetarëve në Siri thonë se janë sulmuar nga ushtria turke derisa po filmonin një operacion ushtarak në kufirin e Turqisë në pjesën e Sirisë.

Reporterët ishin në qytetin sirian Qamishli dhe po filmonin një operacion në Nusaybin.

Ankaraja po lufton militantë të Partisë Kurde të Punëtorëve në këtë regjion.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=_CtkmCwGOVk]

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img