04,06,2023

Ushtria shqiptare zbarkon në mes të Tiranës (Foto)

Must Read
Ushtria shqiptare

Kalimtarë të shumtë patën mundësinë të shihnin nga afër mjetet dhe pajisjet e reja të Forcave të Armatosura.

Gjatë kësaj parade u shfaqen disa nga asetet e Forcave të Armatosura, të Forcës Tokësore armatimi i ri, të Forcës Detare gomone dhe polumbarë dhe mjete të tjera të detarisë.

Në mesin e pajisjeve ishin tre helikopterë, dy Cougar dhe një i shëndetësisë. Në aktivitet morën pjesë ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj si dhe Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu.

12 9 6 3

 

15 14 11 10 8 7 5 4 2 1

The post Ushtria shqiptare zbarkon në mes të Tiranës (Foto) appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Podujeva pritet të vërshohet nga tifozët e zjarrtë të klubit tonë

Klubi i Futbollit, Ferizaj, ka njoftuar se janë gati për ndeshjen e nesërme ndaj Lirisë, në kuadër të barazhit. Ferizaj...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img