16,07,2024

UEFA lejon Hajvalinë të luaj në Ligën e Kampionëve

Must Read

Klubi i futbollit të femrave Hajvalia ka njoftuar se ka marrë konfirmimin zyrtar pozitiv nga UEFA për të zhvilluar ndeshjet kualifikuese për Ligën e Kampionëve.

Trajneri i ekipit, Emin Bajrami, ka thënë për koha.net se Hajvalia është gati për sfidën e re dhe tash është duke pritur vetëm mbajtjen e shortit.

“Erdhi njoftimi zyrtar. Na pranuan. Tash me 24 qershor në Nyon, Zvicër, hedhet shorti”, ka njoftuar ai.

Trajneri i kampionit të Kosovës dhe fituesit të Kupës thotë se Hajvalia ka merituar të luajë në Evropë.

“Na ka gëzuar shumë ky lajm sepse e kemi meritu pas gjithë asaj pune që kemi bërë. Kjo është qershia mbi tortë pas titullit kampion dhe Kupës së Kosovës”, është shprehur Bajrami. /Express/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për përdorim të armës

Policia e stacionit në Ferizaj me datën 15.07.2024 rreth orës 23:30 ka pranuar një informacion se në rrugën  ‘’Vëllezërit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img