20,02,2024

U mbajt koncerti memorial me veprat e kompozitorit të papërsëritshëm ferizajas, Vinçenc Gjini

Must Read

Mbrëmë në Teatrin “Adriana” në Ferizaj, në mesin e qindra bashkëqytetarëve, u mbajt Koncert Memorial kushtuar kompozitorit të papërsëritshëm, bashkëqytetarit tonë ferizajas, Vinçenc Gjini.

Kjo mbrëmje e veçantë koncertale, ku u shpalosën disa nga veprat më të zgjedhura të kompozitorit Vinçenc Gjini, u organizua nën përkujdesjen e Kryetarit të Komunës, Agim Aliu në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 150 vjetorit të themelimit të Ferizajt, gjersa në skenën e teatrit “Adriana” këto vepra u interpretuan nga Kori dhe Orkestra e qytetit si dhe nga solistët Venera Imeri, Rrezarta Ramadani, Urim Salihu, Okteti i Qytetit, në piano Fjorda Veizaj nga Tirana, nën dirigjimin e profesoreshës, Lindita Isufi.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Diskutohet orari i barnatoreve për qytetin e Ferizajt

Sot është mbajtur konsultimi publik për plotësim-ndryshimin e Rregullores për caktimin e orarit të punës së veprimtarive afariste dhe...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img