21,04,2024

Tusk pas takimit me Thaçin: BE-ja duhet të bëjë gjithçka për të përmirësuar situatën në Ballkan

Must Read

“Bisedë e mirë me Hashim Thaçin. BE-ja duhet të bëjë gjithçka për të përmirësuar situatën në Ballkanin Perëndimor”, ka shkruar Tusk në gjuhën shqipe, serbe dhe angleze në llogarinë e tij në Facebook.

Numri një i Kosovës, gjatë qëndrimit atje do të takohet edhe me kryetarin e Parlamentit Evropian, Antonio Tajani.

Ndërsa, nesër Thaçi do zhvillojë një takim edhe me Presidentin e Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker. /Lajmi.net/

Lexoni edhe:

Presidenti Thaçi takohet me Donald Tusk (Video)

 

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Vrasje e mbetur në tentativë në Ferizaj

Me datën 19.04.2024 në ora 17:47 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë se në udhëkryqin e rrugëve...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img