04,06,2023

“Turizëm, jo Terrorizëm”, protesta e Aleancës Kuqezi

Must Read

Fillimisht aktivistët bllokuan kantierin e ndërtimit, ndërsa më pas hodhën tymuese, si dhe shkatërruan tabelat dhe rrethimin, ku po punohej. Me pankarta në duar “Turizëm, jo Terrorizëm” aktivistët të revoltuar për dëmtimin e rrugës e cila ka kushtuar 10 milionë euro dhe është inaguruar vetëm para 6 muajve. Kjo sipas aktivistëve po shkatërron turizmin shqiptar.

E gjithë protesta e cila zgjati rreth 30 minuta, u monitorua nga efektiva te shumtë policie. Ata krijuan një perimetër sigurie me qëllim mbajtjen nën kontroll të protestuesve dhe shmangien e trafikut rrugor.

The post “Turizëm, jo Terrorizëm”, protesta e Aleancës Kuqezi appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Ferizaj: Podujeva pritet të vërshohet nga tifozët e zjarrtë të klubit tonë

Klubi i Futbollit, Ferizaj, ka njoftuar se janë gati për ndeshjen e nesërme ndaj Lirisë, në kuadër të barazhit. Ferizaj...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img