15,06,2024

Turistja polake që shpëtoi fëmijët e aksidentit të Muzinës (VIDEO)

Must Read

Siç dihet një vajzë 12-vjeçare humbi jetën dhe 6 persona të tjerë u plagosën të gjithë pjesëtarë të familjes Lleshi.

Mësohet se ka qenë pikërisht një turistike polake, mjeke në profesion që ka bërë të mundur dhënien e ndihmës së parë fëmijëve të familjes Lleshi, të përfshirë në aksident.

Personat të cilët mbetën të plagosur si pasojë e aksidentit të ndodhur në Qafë Muzinë u dërguan në Spitalin Rajonal të Gjirokastrës për ndihmën e parë mjekësore. Më pas, pesë prej tyre janë dërguar për në Spitalin e Traumës në Tiranë për trajtim të specializuar.

 

The post Turistja polake që shpëtoi fëmijët e aksidentit të Muzinës (VIDEO) appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Varroset me nderime ushtarake nënoficeri i FSK-së që vdiq në vendin e punës

Këtë të shtune është varrosur me nderime ushtarake nënoficeri Muhamet Beqiri, i cili vdiq në vendin e tij të...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img