29,09,2023

Turistët arratisen nga Turqia

Must Read

Por, me sulmet e fundit terroriste dhe me tentimin për grusht shtet, Turqia ka pësuar rënie të madhe edhe në sektorin e turizmit,  shkruan DM.

Muajin e kaluar, më shumë se 40 njerëz u vranë në aeroportin Ataturk të Stambollit, ndërsa para grush shtetit, turistët e huaj janë paralajmëruar që të jenë vigjilentë dhe të qëndrojnë larg vendeve publike në Stamboll dhe në Ankara.

Dhe është pikërisht situata e rënduar në Turqi që ka prekur shumë edhe turzimin.  Fatkeqësisht, për Turqinë, vendet që kanë tendencë të jenë një ndër pikat kryesore të turizmit, janë vendosur si pika shqetësuese për sigurinë.

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbahet Akademi solemne e Koncert Memorial në nderim të Dëshmorëve të Kombit në Ferizaj

Mbrëmjen e sontme tek Kompleksi i Varrezave të Dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Ferizaj, është mbajtur akademi...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img