29,05,2024

“Tour de France” rrezikohet nga sulmet terroriste

Must Read

Masat që janë marrë kanë qenë ekstreme dhe nuk është lejuar ndonjë sulm i mundshëm.
Ndërkohë që vëmendja është e gjitha në Rusi duket se xhihadistët mund të godasin sërish Francën, këtë herë në evenimentin e saj “Turi i Francës”.
Por mbi 30 mijë agjentë, forca të xhandarmarisë e ushtrisë do të angazhohen për të siguruar qetësinë në Turin e Francës në çiklizëm, event që do të nisë më datën 7 korrik.
Lajmin e kanë konfirmuar sot organizatorët e këtij turneu, pas kërkesës që ka bërë Unioni Ndërkombëtar i Çiklizmit (UCI).

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person në Ferizaj, i dyshuar se ka kryer rrëmbim të një personi në Fushë Kosovë

Me datë 25.05.2024 rreth orës 09:35 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë me telefon nga një femër...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img