04,03,2024

Top 20 futbollistët më kreativë në Evropë – aty nuk mungojnë befasitë

Must Read

montage-di-maria-neymar-ozil_1m555z0xrqfl610knjxxt3zaen

Sipas statistkave, futbollisti më kreativ në Evropë është asi i Arsenalit, Mesut Ozil.

Faqja e statistikave “Opta” dhe “Goal.com” e kanë publikuar një listë të 20 futbollistëve të cilët kanë krijuar më së shumti për ekipet e tyre.

Befasi në këtë listë janë emrat si Pascal Gross i Ingolstadt, apo Ryad Boudebouz i Montpellier.

Listën e top 20 futbollistëve më kreativ në Evropë mund ta shihni më poshtë. /Gazeta Blic/

Lojtari/numri i asistimeve:

1. Mesut Ozil – 123

2. Ryad Boudebouz – 103

3. Christian Eriksen – 102

4. Dimitri Payet – 94

5. Neymar – 86

6. Pascal Gross – 78

7. Marek Hamsik – 76

8. Angel Di Maria – 75

9. Willian – 74

10. Henrikh Mkhitaryan – 74

11. De Bruyne – 69

12. Miralem Pjanic – 69

13. Filip Kostic – 69

14. David Silva – 67

15. Koke – 67

16. Jonathan Viera – 67

17. Borja Valero – 67

18. Roberto Trashorras – 66

19. Sofian Boufal – 66

20. Hakan Calhanoglu – 65

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Arrestohet një person për falsifikim të parasë në Ferizaj 

Me datën 28.02.2024, rreth orës 23:00 policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në një lokal,...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img