02,12,2023

Top 10 klubet evropiane të cilat kanë fituar më së shumti pikë në 2016

Must Read

messi102

Cilët janë ekipet të cilat kanë fituar më së shumti pikë këtë vit në ligat e tyre?

Pas fitores 2-1 ndaj Milanit të shtunën, kjo do të thotë se Juventusi ka lëshuar vetëm dy pikë në Serie A deri më tani këtë vit.

Por, a janë favoritët për të fituar ‘Scudetton’ ekipi më mbreslënës evropian në 2016-tën?

Më poshtë mund të shikoni listën e top 10 ekipeve me më së shumti pikë të fituara këtë vit. /Gazeta Blic/

10= LYON | Ligue 1 | 29 pikë / 10= BAYERN MUNICH | Bundesliga | 29 pikë

9) BORUSSIA DORTMUND | Bundesliga | 30 pikë

8) ROMA | Serie A | 31 pikë

7) PARIS SAINT-GERMAIN | Ligue 1 | 32 pikë

6) LEICESTER CITY | Premier League | 33 pikë

4= ATLETICO MADRID | La Liga | 35 pikë / 4= NAPOLI | Serie A | 35 pikë

3) REAL MADRD | La Liga | 36 pikë

2) BARCELONA | La Liga | 38 pikë

1) JUVENTUS | Serie A | 43 pikë

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img