03,12,2023

Tiranë, dy persona në pranga për kontrabandë mallrash

Must Read

Në pranga e policisë kanë rënë Bledar Ceka, 37 vjeç dhe Hasim Ceka, 64 vjeç, të dy banues në Tiranë.

Gjatë kontrollit të banesës së tyre, u janë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 300 steka cigareje të llojeve të ndryshme; solucion për larje automjetesh i amballazhuar në bidona 5 litra, 30 litra dhe në fuçi 200 litra.

Materialet proceduriale i kanë kaluar Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprat penale “tregtimi i mallrave që janë kontrabandë” dhe “fshehja e të ardhurave”.

The post Tiranë, dy persona në pranga për kontrabandë mallrash appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

10 fermerë përfitojnë fidaneve të arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë

Drejtoria e Bujqësisë dhe Pylltarisë, paraditen e sotme, shpërndau fidanet e arrave dhe sistemin e ujitjes pikë-pikë për 10...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img