30,09,2023

Thaçin e bojkotoi familja Jashari [FOTO]

Must Read

thaci-kuvendi2-690x380

Megjithë se i kishin vendet e rezervuara, në seancën solemne ku Hashim Thaçi dha betimin si president, munguan përfaqësues të familjes heroike Jashari nga Prekazi.

Karrigia e rezervuar për ta mbeti bosh. Në seancën solemne të betimit munguan edhe përfaqësues të familjes Haradinaj, e cila për lirinë e Kosovës dha dy dëshmorë të kombit. Por betimin e Thaçit nuk e injoruan familja e Ibrahim Rugovës. Dy djemtë e tij Mendimi dhe Uka kanë qenë prezent në seancë.

Presidenti i zgjedhur në fjalimin e tij ka përmendur sakrificën e ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe të komandantit legjendar Adem Jashari.

Në seancën solemne mungoi edhe ish-kryeministri i Kosovës dhe bashkëpartiaku i Hashim Thaçit, Bajram Rexhepi./KosovaPress

 

familja-jashari-2

familja-jashari-1

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Mbi 41 milion euro është buxheti i Komunës së Ferizajt, i miratuar për vitin e ardhshëm

Këtë të premte është mbajtur mbledhja e rregullt e Kuvendit të Komunës së Ferizajt, e kryesuar nga kryesuesi Xhavit...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img