28,09,2023

Thaçi viziton familjen e Sami Lushtakut

Must Read

capture_8272

Presidenti në ardhje i Kosovës, Hashim Thaçi sot ka vizituar familjen e kryetarit të Komunës së Skënderajt, Sami Lushtaku, i cili po vuan dënimin me burg prej 12 vjetësh për vrasjen e një personi të paidentifikuar.

Në profilin e Facebook-ut të djalit të Sami Lushtakut, Mërgim Lushtaku janë postuar disa fotografi të Thaçit dhe nipërve të Lushtakut.

Eksponentë të PDK-së, parti të cilën Thaçi e udhëhoqi për vite me radhë, kanë shprehur vazhdimisht pakënaqësi me mënyrën se si është gjykuar dhe dënuar Lushtaku.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Rektori Bajraktari mori pjesë në Konferencën e 7-të shkencore të Ballkanit Perëndimor në kuadër të Procesit të Berlinit

Rektori i Universitetit të Shkencave të Aplikuara në Ferizaj (UShAF), Prof. Dr. Agron Bajraktari, njëherit edhe kryesues i Konferencës...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img