17,04,2024

Thaçi fton Vuçiqin si turist në Kosovë (Foto)

Must Read

Presidenti Thaçi më vonë deklaroi se “margaritarin e Ballkanit” e vizitoi pasi që nënshkroi Ligjin për Investime Strategjike.

Por, i pyetur nga mediat serbe për vizitën e djeshme në Brezovicë, ku shumica e banorëve janë serbe lokalë, Thaçi deklaroi se është koha për urat e bashkëpunimit e jo për muret e ndarjes.

“Duhet të punojmë me të gjitha komunitetet në Kosovë për zhvillim ekonomik dhe për vende të reja të punës. Ky është prioritet mbi prioritetet, e jo bërja e politikës dhe retorika ballkanike e nxitjes së luftërave, ka thënë ai për Danas.

Për më tepër, përcjell Telegrafi, Thaçi e ka ftuar edhe kryeministrin serb Vuçiq, që të vijë dhe të skijoi si turist në Brezovicë.

“Kur të forcohen themelet e urave të reja, do të jetë kënaqësia ime nëse kryeministri Vuçiq do të vijë për skijim në Brezovicë dhe së bashku në këtë mënyrë t’i përçojmë mesazhet e paqes”, ka thënë Thaçi. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img