21,02,2024

Tepelenë, asgjësohen 1720 bimë kanabis sativa, arrestohen dy persona

Must Read

Të arrestuarit janë: Ylleson Shuli , 64 vjeç, banues Korçë, Aldo  Halili, 20 vjeç, banues në Durrës si dhe u bë shpallja në kërkim një perosni me iniciale A.H.

Gjatë kontrollit në vendin e quajtur “Gropa e Vodicës” në fshatin Beçisht,Tepelenë ,u gjetën dhe u asgjësuan me anë të djegies 1720 bimë e dyshuar Canabis Sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale ” Kultivim i bimëve narkotike ,i kryer në bashkëpunim ” parashikuar nga nenet 284 & 25  i Kodit Penal .

.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Gjendet e vdekur një grua në autostradën “Arbën Xhaferi”

Një grua është gjetur pa shenja jete në autostradën “Arbën Xhaferi” në drejtimin Ferizaj-Prishtinë, në dalje të fshatit Babush, Rastin...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img