16,04,2024

Të rinjtë gjermanë rrahin dy kosovarë, pse takoheshin me vajza gjermane

Must Read

dhuna-e-te-rinjve-21473820-587x396-587x358_1459942252-7622855

Një grup të rinjsh gjermanë kanë rrahur mbrëmjen e të martës në Weinhubel, Görlitz dy të rinj kosovarë të moshës 16 dhe 18 vjeçare. Ende nuk dihet arsyeja dhe motivet e këtij sulmi, shkruan dpa.de.
Rrahja ka ndodhur rreth orës 20, me ç`rast një numër të rinjsh gjermanë sulmuan fizikisht kosovarët 16 dhe 18 vjeçarë, transmeton albinfo.ch.

Kjo mund të ketë ndodhur, sipas njohurive të para të policisë gjermane për faktin se dy të rinjtë ishin takuar me vajza vendëse, gjermane.

Për pasojë janë lënduar të dy të rinjtë kosovarë ndërsa 16 vjeçari aq rëndë sa që është dashur  të shtrohet në spital.

Policia është në kërkim të dëshmitarëve të ngjarjes.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img