26,02,2024

Të miturit pranojnë se vodhën për t’u ushqyer

Must Read

“Kam vjedhur edhe dyqane të tjera ushqimesh nga uria”.

Versionin të tij e mbështeti edhe psikologia, e cila u thirr nga gjyqtari Arjan Aliaj për të asistuar gjatë masës së sigurisë, e cila ndoqi gjithashtu edhe masën ndaj shokut të Romarios, Valterit. Psikologia tregoi se për këtë të mitur ajo kishte qenë edhe herë tjetër e pranishme në gjykatë, pasi ai ishte arrestuar edhe më herët duke vjedhur ushqime.

Dy të miturit, së bashku me Orges Osmanin, 18 vjeç, u kapën në flagrancë nga pronari i një rulote teksa ata po vidhnin Molto. Osmani gjithashtu është përsëritës, ndërkohë që nëna e tij pohon për Top Channel se nuk ka mundësi ekonomike ta rrisë.

screenshot-4_1464443670-2917781

“Jemi shumë të këputur, jo të varfër. Nuk e kam çuar në shkollë. Për bukë ka vjedhur”, tha nëna e të miturit, shkruan Top Channel.

Policia deklaroi se tre djemtë kanë rrëfyer edhe 10 vjedhje të tjera brenda muajit maj. Ndërkohë që la të lirë vetëm Romarion , për dy shokët e tij, duke qenë se janë përsëritës,  u vendos masa “arrest me burg”.

The post Të miturit pranojnë se vodhën për t’u ushqyer appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Alma Loki mposht serben Milosevic dhe bëhet kampione e Ballkanit në karate

Karateistja jonë, Alma Loki, fitoi medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik të mbajtur në Podgoricë, disiplina e katave. Edhe një...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img