21,04,2024

Tahiri: Deputeti i VV-së i kërkoi ITU-së të mos ia jap kodin telefonik Kosovës

Must Read
Edita Tahiri

“Kosova ka bërë marrëveshje me ITU-në me ndihmën e Bruskelit.Unë iu kam sjell vendimin e ITU-së me të cilën Kosovës i jepet kodi telefonik kombëtar. Ky është një sukses i madh i dialogut të Brukselit dhe një lajm shumë i mirë për qytetarët tanë. Shteti jonë Kosova është pronare e kodit telefonik të cilin e mori direkt nga ITU sikurse shtetet tjera”, ka thënë Tahiri, transmeton lajmi.net.

Ajo ka theksuar se tani lidhjet e Kosovës me shtete e tjera në botë tashmë janë direkte.

“Në lidhje me pyetjen ju them se nuk është mirë të iu referoheni portaleve të Serbisë. Me keqardhje dëshiroj të iu bëjë me dije se ka pas deputet të Kuvendit të Kosovës që iu kanë drejtuar ITU-së që Kosovës të mos ia jep kodin telefonik, një deputet nga radhët e VV-së i ka shkruajtur ITU-së ku i kërkon të mos ia jap kodin telefonik të Kosovës”, ka thënë ajo./Lajmi.net/

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Vrasje e mbetur në tentativë në Ferizaj

Me datën 19.04.2024 në ora 17:47 policia rajonale e Ferizajt ka pranuar një informatë se në udhëkryqin e rrugëve...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img