17,04,2024

Steinmeier takon Bushatin: Shqipëria të vijojë rrugën e reformave

Must Read

Në një postim në rrjetin social “Twitter”, kreu i diplomacisë shqiptare thotë: “Po punojmë bashkë për stabilitetin në Bankën Botërore, Bashkimin Evropian dhe NATO”.

Nga ana tjetër Ministri e Jashtme e Gjermanisë bën me dije po në “Twitter” se gjatë takimit Steinmeier ka theksuar se Shqipëria duhet të vijojë rrugën e reformave për integrimin në BE.

“Mbështesim dhe inkurajojmë Shqipërinë”, mësohet të ketë deklaruar ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Steinmeier.

The post Steinmeier takon Bushatin: Shqipëria të vijojë rrugën e reformave appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Në Ferizaj u shënua 16 Prilli-Dita e të Zhdukurve me Dhunë

Me rastin e 16 Prillit - Ditës të të Zhdukurve me Dhunë në Komunën e Ferizajt, Komuna e Ferizajt...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img