04,12,2023

Steinmeier nesër në Tiranë, kjo është axhenda e takimeve

Must Read
Frank Walter Steinmeier

Kreu i diplomacisë gjermane do të zhvillojë takime me drejtues të lartë të shtetit dhe politikës.

Steinmeier do pritet fillimisht nga homologu i tij, Ditmir Bushati. Në përfundim të takimit, dy homologët do të japin një konferencë të përbashkët shtypi.

Më pas, ministri i  Jashtëm gjerman do të takohet me kryeministrin Rama, ndërsa takimi i tretë do të jetë ai me kreun e PD-së, Lulzim Basha.

Vizita 6-orëshe e Steinmeier në Tiranë vjen në momentin kur politika po përpiqet të gjejë dialogun për miratimin e reformës në drejtësi.

 

 

The post Steinmeier nesër në Tiranë, kjo është axhenda e takimeve appeared first on Lajminet.

- Advertisement -spot_img
Të fundit

Babai i Marigona Osmanit: Dardan Krivaça na kërcënoi nga burgu

Babai i Marigona Osmanit, Muhabi Osmani ka treguar se familja e tij ka marrë kërcënime përmes mesazheve nga profile...

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img